Wyszukiwanie

Szukaj...

Przekaż darowiznę

Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich i darowizn. Przekaż darowiznę na cele statutowe.

Odwiedź Szymonka i Dawidka

Petycja w sprawie szczepień HPV (preparaty Gardasil, Cervarix)

petycja w sprawie szczepień przeciwko HPV Silgard Cervarix

Szanowni Państwo,

 

na prośbę organizacji amerykańskiej przedstawiamy Państwu petycję francuskiej organizacji IOZN, współtworzoną przez francuskiego onkologa i chirurga, profesora Henri'ego Joyeux. Poniżej zamieszczamy wyjaśnienia dotyczące podpisywania petycji oraz tłumaczenie samej petycji (oryginał napisano w języku francuskim).

 

1. Treść petycji:

 

 

Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego

Prawo do leczenia alternatywnego

 

NIE dla masowych szczepień dzieci przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)

 


Petycja skierowana do

Prezydenta Francji, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji 

Panie Prezydencie, Pani Minister Zdrowia, Pani Minister Edukacji Narodowej, 


Wysoka Rada Zdrowia Publicznego rekomenduje, popierana przez prasę, dnia 15 września 2014 r.:

·         wykonywania w szkołach szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) jako próbę walki z rakiem szyjki macicy i innymi infekcjami przenoszonymi drogą płciową,

·         obniżenie, jeśli to konieczne, do 9 lat wieku podania szczepionki, zarówno u dziewczynek, jak i chłopców.

 

Ta propozycja wzbudza wiele emocji wśród obywateli oraz przedstawicieli świata medycznego.

Jesteśmy pełni obaw, że nasze szkoły będą służyły jako poligon doświadczalny masowych szczepień dzieci przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), bez realnej, indywidualnej potrzeby ani rzetelnych informacji na temat skuteczności i zagrożeń związanych ze stosowaniem tej szczepionki.


Przypominamy, że analizy danych na temat niepożądanych działań produktów leczniczych wykazały związek tej szczepionki z 26 675 przypadkami poważnych NOP-ów (niepożądanych odczynów poszczepiennych), w tym, w 113 przypadkach, z wystąpieniem stwardnienia rozsianego.

Przypominamy również, że jedynym udowodnionym naukowo sposobem zapobiegania zachorowaniom na raka szyjki macicy jest regularne wykonywanie cytologii. Dopiero jeśli zostaną wykryte zmiany przedrakowe, powinny one być leczone.

Wszystkie źródła medyczne są zgodne co do tego, że sama szczepionka nie zapewnia stuprocentowej ochrony przed zachorowaniemTo bardzo niebezpieczne, aby osoby zaszczepione sądziły, że jest inaczej.


Poprzez niniejszą petycję domagamy się wstrzymania projektu masowego szczepienia w szkołach przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), dopóki:

 

·         nie zostanie udowodniona realna skuteczność tej szczepionki;

·         efekty uboczne szczepionki nie zostaną w pełni poznane i skutecznie leczone;

·         nie zostanie dana gwarancja, że masowe szczepienia nie zmniejszą i nie zastąpią profilaktyki (regularne wykonywanie wymazów i badań cytologicznych), jedynego udowodnionego sposobu zapobiegania rakowi szyjki macicy.

 

To wszystko pozwoli zminimalizować wystąpienie niepożądanych odczynów poszczepiennych u zaszczepionych i poważne cierpienia wielu dzieci. Przyczyni się również do utrzymania zaufania do profilaktyki szczepień wśród rodziców i zachowania koniecznego spokoju w szkołach.

Proszę, aby przyjęli Państwo, Panie Prezydencie Francji, Pani Minister Zdrowia i Pani Minister Edukacji,moje najwyższe wyrazy szacunku.

 

 

 

2. List p. Fredy Birrell, sekretarz organizacji SaneVax, Inc., wyjaśniający, jak podpisać petycję:

 

 

Szanowni Państwo,

 

 

 

19 grudnia 2014 r.  Pod koniec września tego roku IPSN, Instytut Ochrony Naturalnego Zdrowia (franc. Institut pour la Protection de la Santé Naturelle) z siedzibą w Brukseli, wraz z francuskim onkologiem i chirurgiem, profesorem Henrim Joyeux’em, opublikował francuską petycję przeciwko szczepionkom przeciwko wirusom HPV, o nazwach Gardasil [w Polsce Silgard - przyp. tłumacza] i Cervarix.

 

 

 

Petycja została podpisana przez bardzo wiele osób – dotychczas 362 000.  Naszym celem jest jednak osiągnięcie pół miliona podpisów. Prosimy o Waszą pomoc.  Po osiągnięciu tego celu profesor Joyeux planuje przedłożyć petycję francuskiemu Ministrowi Zdrowia oraz Prezydentowi François’owi Hollande’owi.

 

 

 

Co ważne, jeśli petycję podpisze milion osób, trafi ona do Parlamentu Europejskiego – I O TO WARTO POWALCZYĆ.

 

 

 

To właśnie, mam nadzieję, uda się nam osiągnąć, aby pomóc naszym przyjaciołom we Francji. Przyniesie to korzyści nam wszystkim, na całym świecie, gdzie podaje się te same szczepionki i gdzie, niestety, po szczepieniach przeciwko HPV pojawiają się podobne problemy zdrowotne, w tym zgony.  Być może już podpisaliście tę petycję, jeśli jednak nie, zróbcie to, proszę, i roześlijcie tę wiadomość do tylu osób, do ilu tylko dacie radę, prosząc je również o podpis i przekazanie dalej. Utwórzmy efekt kuli śniegowej!

 

 

 

Podpisanie tej petycji jest dość proste. Kliknijcie w odnośnik poniżej i przewińcie w dół. Trzeba wypełnić tylko 4 pola: imię, nazwisko, kod pocztowy (jeśli nie mieszkacie we Francji,

 

dodajcie dwuliterowy skrót Waszego kraju przed kodem pocztowym, np. GB dla Wielkiej Brytanii, DE dla Niemiec, US dla USA, PL dla Polski itd.), a następnie wpiszcie swój adres mejlowy.

 

 

 

Potem, tylko jeśli chcecie, zaznaczcie: 1) czy chcecie być informowani (oczywiście po francusku) o dalszych losach petycji oraz 2) czy chcielibyście otrzymywać (po francusku) informacje o naturalnych sposobach dbania o zdrowie.

 

 

 

Następnie wystarczy kliknąć w zieloną ramkę, aby złożyć podpis.  Złożenie podpisu jest bardzo proste i zabiera tylko kilka sekund.

 

 

 

Oto odnośnik do petycji. Proszę, zróbcie, co w Waszej mocy, abyśmy osiągnęli najpierw pół miliona, a potem milion podpisów i mogli doprowadzić do ważnej debaty w Parlamencie Europejskim.  Cokolwiek stanie się w Europie, będzie miało wpływ na sytuację w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

 

 

 

Odnośnik do petycji do podpisania:

 

http://petition.ipsn.eu/papillomavirus/?utm_source=VIDEO&utm_medium=Newsletter-gratuite&utm_campaign=201409-29-HPV_VdT

 

 

 

Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami, zapraszamy na stronę organizacji SaneVax, gdzie znajdą Państwo przetłumaczone na język angielski nagranie wideo z przesłaniem profesora Joyeux.  http://sanevax.org/french-petition-hpv-vaccines/

 

 

 

Zdrowie dzieci świata zależy od nas – działajmy wspólnie i podpiszmy petycję.  Ogromnie Wam wszystkim dziękuję; wiem, że zrobicie, co w Waszej mocy, aby osiągnąć nasz wspólny cel.

 

 

 

Z uszanowaniem,

 

 

 

Freda Birrell, sekretarz

 

SaneVax Inc.