Wyszukiwanie

Szukaj...

Przekaż darowiznę

Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich i darowizn. Przekaż darowiznę na cele statutowe.

Odwiedź Szymonka i Dawidka

STOP Niepożądanym Odczynom Poszczepiennym!

Witamy serdecznie wszystkie osoby, które zostały dotknięte problemem NOP. Zetknięcie się z niepożądanym odczynem poszczepiennym było bezpośrednią przyczyną nabrania wątpliwości co do bezpieczeństwa kalendarza szczepień w jego obecnej formie.

Wielu z nas zmagało się z powikłaniami poszczepiennymi opisanymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania >> Wiemy, jak zmienia się sytuacja pacjenta po wystąpieniu takiego odczynu. Wiemy, jak zmienia się sytuacja rodzinna i finansowa z chwilą zetknięcia się z uszkodzeniami zdrowia, które wystąpiły po szczepieniu. Wiemy, jak trudno jest dochodzić swoich praw w takiej sytuacji w placówkach zdrowia, edukacyjnych i w sądach.

Zdobytą wiedzą, kontaktami i informacjami chętnie podzielimy się z potrzebującymi osobami. Ponieważ każdy taki przypadek jest indywidualny, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Jeśli dotknął Państwa NOP, zachęcamy również, by zadbać o jego zgłoszenie w odpowiedniej stacji sanepidu. Jest to wymóg prawny często niedopełniany przez nie w pełni kompetentnych lub niedbałych lekarzy. Obowiązek zgłaszania NOP opisany jest we wspomnianym powyżej Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie NOP.